10مزیت لوله پی وی سی

10مزیت لوله پی وی سی

با توجه به تنوع بالای لوله و اتصالات موجود در بازار ، در این مقاله بر آن شدیم تا ۱۰ مزیت لوله پی وی سی را برشماریم.

۱٫مقاومت در برابر خوردگی

افزایش روزافزون خرابی خطوط لوله آب به دلیل خوردگی در لوله های آهنی قدیمی. توانایی ما را برای تامین آب آشامیدنی سالم تهدید می کند. و یک مشکل پیچیده و پرهزینه در بسیاری از مناطق جهان به شمار می آید.

لوله های پی وی سی در برابر خوردگی خارجی زیرزمینی و همچنین خوردگی لوله داخلی آسیب ناپذیر هستند. بنابراین در حالی که برخی از تولیدکنندگان لوله همچنان به کشف “راه حل” برای خوردگی ادامه می دهند – زیرا مواد آنها تحت تأثیر آن قرار می گیرند – PVC به طور مسلم در برابر آن مقاوم است.

خوردگی در لوله های با تکنولوژی قدیمی نیز دلیل شماره یک ترکیدگی لوله های آب است – مشکلی که اکثر شوراها در سراسر کشور را آزار می دهد.

ثابت شده است که لوله پی وی سی در مقایسه با لوله های چدن، چدن داکتیل. بتن، فولاد و آزبست سیمان کمترین میزان شکستگی لوله را دارد.

 

۲٫مقاومت شیمیایی

لوله های پی وی سی مقاومت بسیار خوبی در برابر طیف وسیعی از معرف های شیمیایی و مواد شیمیایی ضدعفونی کننده از خود نشان می دهند.

لوله‌های پی وی سی به آن دلیل که مواد سیال درون خود را جذب نمیکند و جذب کنندگی آن صفر است، برای اکثر پروژه‌های زیرساختی آب بسیار مناسب هستند. زیرا می‌توانند اسیدهای قوی، قلیایی‌ها و محلول‌های آبی (به استثنای آن‌هایی که شدیداً اکسیدکننده هستند). هیدروکربن‌های آلیفاتیک، فلوراید، محلول‌های عکاسی و آبکاری، آب نمک، روغن های معدنی، چربی ها و الکل ها را انتقال دهند.

 

۳٫کاهش خرابی و انسداد در خطوط لوله فاضلاب

یکی از نگرانی های اصلی در هر سیستم خط لوله. انسداد لوله است که یک مشکل پرهزینه و پیچیده که می تواند باعث آسیب های بی حد و حصر و ساعت ها تعمیر شود.

جریان آهسته آب از طریق یک خط لوله فرصت بیشتری برای انسدادها و خرابی های احتمالی در یک سیستم با اتصالات زیاد ایجاد می کند.

پوشش بسیار صاف لوله PVC – در مقایسه با لوله های مسی، سفالی یا بتنی – مقاومت جریان آب را کاهش می دهد و اطمینان می دهد که آب با فشار مناسب به مقصد مورد نظر خود می رسد.

لوله های پی وی سی به آب اجازه می دهد تا آزادانه جریان یابد و فشار آب را به حداکثر می رساند. افزایش دبی لوله های پی وی سی همچنین از تجمع در سیستم های فاضلاب و فاضلاب جلوگیری می کند.

 

بخش اول از ۱۰ مزیت لوله پی وی سی را مطالعه نمودید.

شما میتوانید ادامه این مقاله را در ” ۱۰ مزیت لوله پی وی سی ( بخش دوم ) ” بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *